Dzięki rozszerzanym na całą Polskę akcjom społecznym, niepełnosprawność jest postrzegana przez obywateli znacznie lepiej niż kiedyś. Inwalidzi cieszą się rosnącymi przywilejami, a ich możliwość samorozwoju jest powoli wyrównywana. Dzięki temu, zwiększa się liczba niepełnosprawnych ludzi pojawiających się na stanowiskach pracy. Pośród wszystkich ogłoszeń kategorii zatrudnienia, notorycznie pojawiają się oferty pracy dla niepełnosprawnych.
Wzmożona chęć pracodawców do przyjęcia osób o stałych problemach zdrowotnych to głównie zasługa Unii Europejskiej. Atrakcyjne dofinansowania do miesięcznych wypłat dla kalekich pracowników są zwykle wystarczającym czynnikiem wpływającym na aprobatę zarządów firm. Poza tym, nie bez znaczenia jest pełne finansowanie przystosowania stanowiska pracy do potrzeb osoby niepełnosprawnej, zakupu odpowiednich sprzętów bądź też zatrudnienia pracownika pomagającego inwalidzie w wykonywaniu obowiązków służbowych.
Unia pokrywa też koszt, jakim jest organizacja szkolenia dla niepełnosprawnych. Od czasu, gdy w życie weszły ustawy regulujące możliwości dopłat dla firm zatrudniających inwalidów, w biurach pośrednictwa pracy niemal masowo oferowana jest praca dla niepełnosprawnych. Podobne ogłoszenia regularnie pojawiają się też w urzędach pracy różnego szczebla. Bez problemu można również znaleźć takie oferty w sieci. Jest to zjawisko w pełni pozytywne. Miejmy nadzieję, że doprowadzi ono wreszcie do całkowitej akceptacji odmienności poszczególnych jednostek społecznych, które z jakiegoś powodu muszą stawiać czoła większym przeciwnościom losu niż statystyczny obywatel.