Jak działa kalkulator kredytowy i w czym nam może pomóc?

Większość asortymentu skonstruowana

Przeglądając oferty kredytowe poszczególnych banków niełatwo ocenić, która z nich będzie najkorzystniejsza i najbardziej odpowiednia dla naszych potrzeb. Większość ofert jest skonstruowana w taki sposób, że klient nie obeznany z kredytami niewiele z nich zrozumie. Jeśli jednak stanie przed sytuacją, w której zaciągnięcie kredytu będzie niezbędne, będzie musiał jakoś temu podołać. Aby porównywanie poszczególnych ofert kredytowych stało się łatwiejsze, dobrze jest zaopatrzyć się w kalkulator kredytowy.

Zmieniając przymioty obliczeń, będziemy

To praktyczne narzędzie, które znajdziemy na wielu stronach internetowych. Kalkulator pozwala na obliczenie wysokości miesięcznych rat kredytu. Zmieniając parametry obliczeń, będziemy mogli łatwo ustalić, która opcja jest dla nas najbardziej korzystna. Aby przeprowadzić obliczenia, musimy wprowadzić do kalkulatora kilka istotnych informacji, które charakteryzują każdy kredyt. Przede wszystkim jest to wysokość kredytu, czyli kwota, jaką chcielibyśmy pożyczyć. Następnie oprocentowanie nominalne, czyli oprocentowanie kredytu w skali roku, umieszczane w większości folderów reklamujących kredyty. Istotny jest też okres kredytowania i rodzaj rat, które będziemy spłacać.

Wyboru mamy warianty rat: nieustanne

Okres kredytowania to czas objęty kredytem. Im krótszy, tym wyższe raty będziemy płacić. Do wyboru mamy zwykle dwa rodzaje rat: stałe, czyli takie same przez cały okres kredytowania oraz malejące, czyli takie, których wysokość maleje w miarę spłacania kredytu. Pamiętajmy jednak, ze obliczenia kalkulatora kredytowego stanowią jedynie podstawę porównań. Przy ostatecznej ocenie musimy wziąć pod uwagę szereg innych kredytów, na przykład prowizję banku.